meme-estetiği-fiyatları-2019

Meme Estetiği Fiyatları 2019

Kadınlar için bakımlı olmak her açıdan önem arz etmektir. Her kadının tarzı farklı olsa dahi ortak noktaları etkileyici ve güzel görünmek, bakımlı olmak olmaktadır. Tüm bu unsurları sağlayabilmek için de farklı alternatifleri denemekte ve etkileyiciliğini sağlayabilmektedir. Bu noktada hizmet veren ve kadınlar tarafından tercih edilen en önemli sektör de estetik cerrahidir. Kadınlar, etkileyiciliğini en başta estetik işlemleri ile sağlamakta, akabinde diğer unsurlar aracılığıyla mükemmelliğe kavuşmaktadırlar. Estetik cerrahi işlemlerine farklı vücut bölgelerinde değişim yaratabilmek için başvuru yapan kadınlar, vücut hatlarını hayallerindeki gibi orantılayabilmektedir.

  • Burun estetiği
  • Kulak estetiği
  • Bacak estetiği
  • Meme estetiği gibi sayı ve tür bakımından çeşitli cerrahi işlemlerle isteyen herkes orantılı, mükemmel görünüme sahip olabilir.

Bu yazımızda estetik cerrahi işlemlerinden biri olan meme estetiği üzerinde duracağız. Kadınların en önem verdiği vücut bölgesi olan göğüs bölgesinde değişimin nasıl sağlanabileceği hakkında bilgi sahibi olacağız.

Meme Estetiği Hakkında

Meme estetiği, göğüs orantılarından memnun olmayan, özgüvenini göğüs orantısı sebebiyle kaybeden bayanlar tarafından tercih edilebilmektedir. Meme estetiği olarak da geçen bu işlem, cerrahi bir işlem olabildiği gibi geçici düzeyde orantılama sağlayan bir işlem de olabilmektedir. Meme boyutunu ve duruşunu değiştiren meme estetiği sayesinde orantılı büyüklükte ve duruşta göğse sahip olabilmek mümkün olmaktadır. Nitekim göğüs estetik işlemlerinin temel amacı da ideal göğüs büyüklüğünü ve duruşunu oluşturmaktır. Ancak bunun oranı sabit olmamaktadır. Nitekim her kadının vücut orantılaması farklıdır. Minyon bir bayana büyük göğüs uygulamasının yapılması hoş durmayacağı gibi minyon olmayan bir bayana küçük göğüs orantılamak da hoş durmayacaktır. Bu sebeple meme estetiğinde boyut vücut oranlarına göre ayarlanmaktadır. Meme estetiği için cerrahi merkezlere ulaşanlar farklı memnuniyetsizliklerle gelmektedirler.

Kimileri küçük bir göğse sahip olmak isterken, kimileri de daha dolgun bir göğüs isteği içerisinde olabilir. Hatta göğüs dikleştirme gibi farklı işlem talepleri de yapılabilmektedir. Önemli olan hastanın nasıl bir göğüs istediği ve göğsünden şikâyetlerinin ne olduğudur. Nihai karar hasta ve doktor görüşmesi esmasında verilmektedir. Hasta şikâyetini dile getirir, doktor da meme boyutu ve duruşunu inceleyip gerekli tahlilleri yaparak neler yapabileceği hakkında bilgi vermektedir. Ortak noktanın sağlanması ile meme cerrahi işlemi başlatılır. Meme boyut, büyüklük ya da duruşundan hoşnut olmayanlar meme estetiği ile kalıcı çözüme kavuşmaktadır. Ancak değişimi bıçak altına yatmak istemeyenler de olabilmektedir. Onlar için de geçici dolgu uygulaması kullanılır ve meme boyutu, geçici de olsa, istenilen düzeye getirilir.

Meme boyutunda ya da duruşundan şikâyetiniz varsa sizler de meme estetiği ya da geçici değişim sağlayan meme dolgusu işlemini uygulatabilirsiniz. Bu iki işlem de hayalinizin gerçekleşmesine yardımcı olacaktır.

Meme Estetiği Uygulamaları

Meme estetiği için iki temel uygulama vardır. Bunların her ikisi de meme boyutunda ve duruşunda değişim yaratmaktadır.

  • Meme cerrahisi
  • Dolgu uygulaması

Her ikisi de meme üzerinde benzer değişim yaratsa da kalıcılık açısından farklılık yaratmaktadırlar. Meme estetiği kalıcı değişim yaratırken, dolgu uygulamasının süresi 6 ay ile 1 yıl arasında değişim gösterebilmektedir. Değişim yaşamak isteyenler isteklerine göre tercih yapabilmekle beraber nihai karar doktor görüşmesi sonrasında alınabilecektir. Nitekim işlemlerin kişiye uygunluğu da önem arz etmektedir.

Bu işlemlerden meme estetiği cerrahi bir işlem olup genel anestezi altında yapılır. Ameliyat başlatılmadan önce yapılan görüşmede hastanın ne istediği belirlenir ve doktorun da bu süreci uygulaması halinde ameliyat başlatılır. Ayrıca ön görüşmede karar alındıktan sonra uygulanacak malzeme ve ameliyat süreci hakkında da uzlaşma sağlanır, hasta bilgilendirilir. Ameliyatın onaylanması halinde hasta ameliyathaneye alınır. Akabinde hastanın göğsüne, göğüs altından ya da koltuk altından bir kesi atılır. Bu kesi üzerinden önceden belirlenen ölçüde meme silikonu yerleştirilir ve ameliyat süreci tamamlanır. Hastanın ameliyat süreci bitince bir gün içerisinde taburcu edilebilecektir. Günlerce hastanede kalma gibi bir duruma ihtiyaç duyulmamaktadır. Tabii ameliyat sonrasında da hastanın kendisine dikkat etmesi, doktorun önerilerine riayet etmesi önem arz etmektedir.

Dolgu uygulamasında bu durum daha farklıdır. Hastanın göğsüne iğne aracılığıyla enjekte edilen dolgu sayesinde meme boyutu ve şekli değiştirilebilir. Dolgu işlemi oldukça kısa olmakla beraber, işlem sonrasında hasta rutin hayatına ara vermeden devam edebilmektedir. Nitekim öğle arasında bile bu işlemin uygulanabilmesi mümkün olmaktadır. Bu, dolgu yönteminin artısını oluşturur. Dolgu işleminin eksi yönü ise geçici bir uygulama olmasıdır. Süresi 6 ay ile 1 yıl arasında değişebilmektedir. Sonrasında işlemin tekrarlanması gerekir.

Meme Estetiği Kimler Yaptırabilir?

Meme boyutundan ya da duruşundan rahatsızlık duyan herkes meme estetiği için başvuru yapabilir. Tabii bu işlemin kesinlikle yapılacağı anlamını taşımaz. Öncesinde görüşmeler sağlanır ve hastaya birkaç tahlil yapılır. Doktorun sağlık açısından engel bir bulguya rastlamaması halinde işlem onayı verilir ve hastanın isteğine göre mümkün olan işlem uygulanır.

Meme Estetiği Fiyatlarını Hangi Faktörler Belirler? 

Meme estetiği fiyatları günümüzde çoğunlukla genel anestezi altında uygulanmaktadır. Bu nedenle meme estetiği fiyatlarını belirleyen önemli faktörlerden biri uygulanacak anestezi türüdür. Aynı zamanda meme küçültme, meme büyütme ya da meme dikleştirme işlemlerden hangisi ya da hangilerinin gerçekleştirileceğine bağlı olarak da değişkenlik gösterebilmektedir. 

Meme estetiği fiyatları 2019 yılında cerrahın bilgi ve tecrübesine göre de değişkenlik göstermektedir. Unutulmamalıdır ki her cerrahi işlemde olduğu gibi meme estetiği uygulamasında da çeşitli risk faktörleri bulunmaktadır. Bu nedenle doktor seçiminin fiyata göre değil donanım ve tecrübeye göre yapılması önerilmektedir. 

İzmir Meme Estetiği hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.