Kol Germe Ameliyatı

  Kol Germe Ameliyatı Nedir?

  Pazı Derisi’ olarak da bilinen kolun üst bölgesinde, aşırı kilo alıp verme, yaşın ilerlemesi gibi nedenlere bağlı olarak sarkma ve buruşma olur. Bu durum özellikle yaz aylarında insanı fazlasıyla rahatsız eder. Brakioplasti olarak da anılan kol germe operasyonu bu sorunları ortadan kaldırmak için yapılır.

  Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Kol germe ameliyatı, kol içi ve alt bölgelerindeki sarkmış cilt ve yağ dokusunun çıkarılması ile gerçekleşen operasyondur. Kol iç kısmında sarkan bölgenin deri ve yağ dokusu eliptik olarak çıkarılır. Kesi izi, kol içinde saklanır.

  Kol germe operasyonu, lokal ya da genel anestezi şeklinde yapılır. Lokal anestezi ile yapılan ameliyatta hastalar aynı gün taburcu edilirken genel anestezi ile yapılan ameliyatta hasta bir gün hastanede müşahede altında tutulur. Kol bölgesinde meydana gelen sarkmalar hem boyuna hem de enine doğru olabilir. Bu sebeple ameliyatta kol, enine ve boyuna kesilerek sarkan deri vücuttan çıkarılır. Kol derisi enine doğru sarkmışsa kesi izini saklamak daha kolaydır. Boyuna sarkın derilerde kesi izi daha çok görülür.

  kol-germe-ameliyati-nedir

  kol-germe-ameliyati-nasil-yapilir

  Kol germe ameliyatı 18 yaşından büyük herkese yapılır.

  Kol Germe Ameliyatı Teknikleri

  Kol germe estetiği ameliyatı için 2 tür yöntem kullanılır.

  Ameliyatsız Kol Germe Yöntemi

  Ameliyatsız kol germe, cerrahi bir işlem gerektirmeyen bir tekniktir. Bu teknikte kesi yapılmadığı için iz kalması söz konusu değildir. Ameliyatsız kol germe tekniğinde liposuction uygulanır. Bu yöntemin yapılabilmesi için hastanın kol derisinin uygun olması ve çok sarkık olmaması gerekir.

  Ameliyatlı ve Liposuction ile Kol Germe Yöntemi

  Kol germe estetiği ameliyatı ve liposuction yönteminin birlikte kullanıldığı durumlarda kol sarkıklığının fazla olması gerekir. Hastanın kolunun iç kısmına kesi açılır. Açılan kesi L şeklindedir. Bölgede bulunan fazla yağlar liposuction yöntemi ile çıkarılır. Bu yöntem de kolda iz kalır. Yöntemin uygulandığı bölgede ağrı oluşur.

  Kol Germe Ameliyatı Sonrası Süreç

  Kol germe işlemi oldukça kolay bir süreçtir. Ameliyattan sonra ameliyatın yapıldığı bölgede ağrı olması normaldir. Ameliyatının yapıldığı bölgede ödem ve şişlik görülebilir. Bu durum 2-3 hafta içerisinde kendiliğinden geçer. Kol germe ameliyatından sonra 1 ay kadar süre ağır kaldırılmaması gerekir.

  Kol, hareketli bir bölge olduğu için yağlanmaya müsaittir. Kol germe estetiğindeki amaç, hastaya ince ve güzel bir görünüm kazandırmaktır.

  Kol germe ameliyatından sonra hasta birkaç gün sonra normal hayatına geri döner. Dikişlerin iyileşmesi ortalama 10 gün sürer. Ameliyattan sonra 1 ay korse kullanılması gerekir. Korse hem şişliği önler hem de dokuların daha iyi iyileşmesini sağlar. Kesi izleri 1 aydan sonra iyileşmeye başlar, yaklaşık 1 yıl sonrada kaybolmaya başlar.

  kol-germe-ameliyati-neden-yapilir

  kol-germe-ameliyati-kimlere-yapilir

  Kol Germe Ameliyatının Avantajları

  • Kol germe estetiği sonrası kol dokusu sıkılaşır.
  • Kesi izi kolun iç kısmında olduğu için arkadan ve ondan fazla görünmez.
  • Kol germede kendiliğinden eriyen dikişler kullanılır.
  • Yara izi zamanla belli belirsizleşir.

  Yağ Alma (Liposakşın) hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz

  Sosyal Medyada Paylaş:

  Bunlar da İlginizi Çekebilir

  manisa-karin-germe-abdominoplasti
  Manisa Karın Germe (Abdominoplasti)

  Karın germe ameliyatıdır. Karındaki sarkma, kırışma ve benzeri estetik problemleri dü…

  Devamını Oku
  mini-karin-germe-mini-abdominoplasti-ameliyati
  Mini Karın Germe (Mini Abdominoplasti) Ameliyatı

  Özellikle alt karın bölgesinde sarkma ya da buruşma olması durumlarında yapılır. Amel…

  Devamını Oku
  yag-alma-liposaksin
  Yağ Alma (Liposakşın)

  Vücut estetiğini bozan yağlanmaların düzeltilmesi için yapılır. Daha çok göbek, basen…

  Devamını Oku