Meme Ucu Estetiği

  Meme ucundaki estetik problemler, genetik etkenlerden, doğuştan veya gelişimsel nedenlerden dolayı oluşabilmektedir. Aynı zamanda bazı enfeksiyonlardan, kazalardan ya da yanıklardan dolayı da oluşum gösterebilmektedir. Bununla birlikte kanser ve emzirme döneminde de meydana gelebilmektedir. Kadınların meme ucu, meme başı ve çevresindeki kahverengi bölgesinde farklı nedenlerden dolayı oluşan deformasyon estetik cerrahi ile düzeltilebilmektedir.

  Gömülü meme ucu, çökük meme başı, iri, geniş meme başı ve hiç olmayan meme ucu, estetik operasyonlar ile daha iyi bir duruma getirilebilmektedir. Meme ucu estetiği, büyütme, küçültme ya da dikleştirme ameliyatları ile birlikte de yapılabilmektedir. Ayrıca meme ucu çevresinde yer alan ve areola bölgesinin büyümesine neden olan faktörler, meme dokusunun kendi öz yapısının bozulmasına da yol açabilmektedir. Aynı zamanda esmer kadınlarda renk daha belirgin olurken hormonal değişimlerden dolayı farklılık da gösterebilmektedir.

  Genetik açıdan meme uçlarındaki küçüklük ya da büyüklük, estetik açıdan memnun etmeyen bir görüntüye sahip olabilmektedir. Ayrıca bu durum işlevsel anlamda sorunların oluşumuna da yol açabilmektedir. Ancak bu durum artık kolayca giderilebilmektedir. Özellikle çökük meme ucu (inverted nipple), doğum sonrasında emzirmeye büyük bir engel oluşturmaktadır. Bundan dolayı da mutlaka daha iyi bir hale getirilmesi gerekmektedir. Meme uçlarınızın dışarı doğru bakması sağlanmaktadır. Şekil bozukluğu olan memenin düzeltilmesi bu operasyonda esas alınır.

  Çökük meme ucuna bağlı olarak süt kanallarının da yeterince gelişim gösteremediği gözlemlenmektedir. Emzirme sürecini zorlaştıran bu durum estetik operasyon ile giderilmekte ve daha rahat bir emzirme dönemi geçirilmesini sağlamaktadır. Her ne kadar tıbbi açıdan büyük bir sorun oluşmasına neden olmasa da bireyleri görünüm açısından edebilmektedir. Bu nedenle son dönemlerde bu estetik operasyon sıkça tercih edilenler arasında yer almaktadır.

  Meme Ucu Estetiği Nasıl Yapılır?

  Manisa meme ucu estetiği nasıl yapılır? Çökük olan meme ucu, süt kanallarının gelişim döneminde kısa kalması nedeni ile içeri çekilmesinden kaynaklanmaktadır. Süt kanallarının kısa kalmasına bağlı olarak da bu durumun derecesi değişim göstermektedir. İçeri çökük olan meme ucunda yer alan sorunu gidermek için estetik operasyonu uygulanmaktadır. Bu estetik operasyon meme dikleştirme, büyütme veya küçültme operasyonları ile birlikte de uygulanabilmektedir. Bunun yanında meme dokusunda herhangi bir operasyon yapılmasa da sadece meme ucu estetik operasyon gerçekleştirilebilmektedir.

  İçeri çökük meme ucu estetiği, meme uçlarını içeri çeken süt kanallarına zarar vermeden gerçekleştirilmektedir. Sorunun derecesine bağlı olarak meme ucunun altına yağ veya kas dokuları yerleştirilebilmektedir. Bu ameliyatta meme ucu, cerrahi yöntemler ile yukarı çekilmektedir. Lokal anestezi altında yapılmaktadır.

  Eğer meme ucu fazla büyük ise meme başında ufak bir kesi yapılmaktadır. Süt kanalları zarar görmeyecek şekilde meme ucundan bir miktar doku çıkarılmaktadır. Böylelikle daha küçük bir boyuta gelmesi sağlanmaktadır. Uzun ve çok belirgin olan meme ucu, özel bir kesi tekniği ile daha normal bir görünüme kavuşturulmaktadır. Yine bu nokta da süt kanallarına dikkat edilmekte ve zarar görmesi önlenmektedir.

  Memenin ucunun etrafında bulunan renkli alan çok küçük ise bu kısımda genişletilebilmektedir. Tıbbi boyalar kullanılarak yapılabilmektedir. Bununla birlikte vücut bölgelerinden alınan deri parçaları ile daha estetik bir hale getirilmektedir. Bazı hastalarda ise doğuştan meme ucu olmayabilmekte ya da farklı nedenlerden dolayı sonradan alınabilmektedir. Böyle bir durumda ise yine meme ucu estetiği ile görünüm düzeltilebilmekte ve bu bölge yeniden oluşturulmaktadır. Hastanın vücudundan doku alınarak işlem yapılabildiği gibi kalıcı makyaj ya da dövmeden de yararlanılabilmektedir.

  manisa-meme-ucu-estetigi

  meme-ucu-estetigi-nasil-yapilir

  Meme Ucu Estetiği Neden Yapılır?

  Bazı hastalarda doğuştan meme ucu olmazken bazılarında ise sonradan bazı deformasyonlar meydana gelebilmektedir. Hastayı görünüm açısından rahatsız eden bu durum meme ucu estetik operasyon ile düzeltilebilmektedir. Özellikle emzirme döneminde içeri çökük olan meme uçları, büyük bir sorun oluşturabilmektedir. Bundan dolayı uç kısımlar daha iyi bir hale getirilmekte ve emzirme döneminin sorunsuz geçmesini sağlamaktadır.

  Emzirme döneminin yanında bazı hastalarda doğuştan meme ucu olmayabilmektedir. Bu hastalara meme ucu yapılmakta ve estetik açıdan daha iyi bir görünüm kazandırılmaktadır. Bununla birlikte bazı hastalıklardan veya kanserden dolayı meme ucu alınabilmektedir. Böyle durumlar için de meme ucu estetiğine ihtiyaç duyulmaktadır. Farklı nedenlerden dolayı bu estetik operasyona ihtiyaç duyulabilmektedir. Hastanın durumuna göre meme ucu düzeltilmekte ve hastanın istediği görünümü elde etmesi sağlanmaktadır.

  Meme Ucu Estetiği Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Meme ucu operasyonu öncesinde hastada bulunan oje, takı ve lens mutlaka çıkarılmaktadır.
  • Hastaların ameliyattan 2-3 hafta öncesinden itibaren sigara kullanmaması önerilmektedir. Mümkünse hiç kullanmamaları ya da azaltmaları gerekmektedir.
  • Kan sulandırıcı ilaç ve bitti çaylarını kullanmamaları söylenmektedir. Eğer hastanın kullanması gereken ilaçları bulunuyorsa bunları mutlaka muayene esnasında söylemesi gerekmektedir.
  • Her hastaya farklı nedenlerden dolayı meme ucu estetiği yapılmaktadır. Bundan dolayı hastanın durumuna, yaşına ve sağlığına bakılmaktadır. Böylelikle de her hastaya farklı bir tedavi aşaması oluşturulmaktadır. Bundan dolayı dikkatli bir muayene aşaması gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Çünkü bu şekilde hastanın isteğine uygun bir sonuç elde edilmesi sağlanmaktadır.

  Meme Ucu Estetiği Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Meme ucu estetiği sonrasında hastalar genelde aynı gün içerisinde taburcu edilmektedir. Ancak bazı durumlarda hastaların bir gece hastanede yatması da önerilebilmektedir.
  • Ameliyat sonrasında ağrı kesici ile kontrol altına alınabilecek ağrılar duyulabilmektedir.
  • Meme bölgesinde birkaç gün boyunca inmeyecek olan bir şişlik oluşabilmektedir. Bu şişlik kendi kendine inmekte ve normal bir görünüme kavuşmaktadır.
  • Ameliyat sonrasında hastada bandajlar bulunmaktadır ve bunlar ortalama 3-4 gün sonra çıkarılmaktadır.
  • Hastaların yine estetik sonrasındaki dönemde sporcu sütyeni kullanması gerekmektedir. Bu sütyeni ortalama 2 hafta kullanmaları önerilmektedir.
  • Genelde bu ameliyat sonrasında hastalar birkaç gün içerisinde normal hayata dönebilmektedir. Ancak ağır işler yapmaktan ve spor yapmaktan bir ay kadar uzak durmaları gerekmektedir.
  • Bunun yanında ameliyat sonrasında hastaların meme ucunda herhangi bir his kaybı da yaşanmamaktadır.

  meme-ucu-estetigi

  meme-ucu-estetigi-nedir

  Meme Ucu Estetiği Fiyatları

  Manisa meme ucu estetiği fiyatları hastanın durumuna göre değişim göstermektedir. Her hasta bu operasyonu farklı nedenlerden dolayı yaptırmaktadır. Bu farklı nedenlerde farklı işlemler yapılmasını gerektirebilmektedir. Bundan dolayı da meme estetik fiyatlarında değişim yaşanmaktadır. Hastanın ilk olarak detaylı bir şekilde muayene edilmesi ve şikayetlerinin dikkate alınması gerekmektedir. Muayene ve hastanın şikayetleri sonrasında buna uygun yapılabilecekler belirlenmektedir. Hastada bu konuda bilgilendirilmekte ve böylelikle tedavi aşaması oluşturulmaktadır.

  Bazı kadınlarda içeri çökük olabilen göğüs uçları bazılarında fazla uzun olabilmektedir. Doğuştan meme ucu yokluğu da olabilmektedir. Aynı zamanda bazı kadınlarda içeri çökük meme emzirmeyi güçleştirmektedir. Bunun gibi birçok nedenden dolayı meme ucu görünümü kişiyi rahatsız edebilmektedir ve emzirme döneminde zorlanmasına yol açabilmektedir. Kısacası hastanın durumuna uygun bir estetik operasyon gerçekleştirilmektedir. Bundan dolayı da meme ucu estetiği sabit bir şekilde yapılmamaktadır. Sonuç olarak bu farklılıklar fiyatların da farklı olmasında neden olabilmektedir.

   

   

  Sosyal Medyada Paylaş:

  Bunlar da İlginizi Çekebilir

  erkekte-meme-buyumesi-jinekomasti-tedavisi
  Erkekte Meme Büyümesi (Jinekomasti) Tedavisi

   Meme bezleri hem kadınlarda hem de erkeklerde bulunmaktadır. Erkeklerde bulunan…

  Devamını Oku
  meme-diklestirme
  Meme Dikleştirme

  Meme dikleştirme ve diğer adıyla mastopeksi cerrahi bir işlemdir. Estetik plastik cer…

  Devamını Oku