Alt Göz Kapağı Estetiği

  Alt Göz Kapağı Estetiği Nedir?

  Göz kapaklarının alt kısmında uygulanan bu estetik işlemin en çok ön plana çıkan nedeni burada meydana gelen torbalanmalardır. Genelde 40 yaş sonrasında oluşan bu torbalanmalar estetik işlem ile giderilmekte ve daha genç bir görünüm elde edilmektedir. Her yaştan bireye uygulanabilen bir yöntemdir, yaş sınırlaması bulunmamaktadır.

  Ağrılı bir ameliyat değildir. Çok hafif ağrılar oluşabilmektedir. Özellikle açık göz altı ameliyatlarında ilk 2 gün boyunca yanma veya batma hisleri olabilmektedir. Ancak kapak gevşedikçe bu hissiyat kaybolmaktadır. Ameliyattan 10 ile 14 geçtikten sonra iyileşme görülmektedir. Tamamen iyileşme ise 1 ay geçtikten sonra gerçekleşmektedir. Merak edilen konulardan biri de ameliyat sonrasında iz kalma durumudur. Operasyon sonrasında hastanın göz altında ufak bir kesi izi belli olabilmektedir. Ancak üzerinden 1 veya 2 ay geçtikten sonra bu iz belli olmamaktadır.

  Alt göz kapağı estetiği, ilerleyen yaş ile birlikte deforme olan göz kapaklarına uygulanmaktadır. İlerleyen yaşın etkisi ile birlikte alt göz kapaklarında deride bollaşma, kırışıklık oluşumu ve göz altı torbalarının belirginleşmesi gibi sorunlar meydana gelmektedir. Böyle bir durumda ise bireylerin estetik görünümü olumsuz bir yönde ilerlemektedir. Bu olumsuz etkilerin ortadan kalkması için uygulanan estetik cerrahi yöntemi ile başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

  Göz kapağının alt kısmında oluşan deformasyon pek kişinin estetik görünümü bozduğundan dolayı özgüven düşüklüğüne neden olabilmektedir. Burada bulunan bağ dokuları zayıflamakta ve yağ en yastıklarında kayma göstermesi durumunda göz altında torbalanmalar meydana gelmektedir. Alt kısımda oluşan yaşlanma belirtileri ise daha çok yanak ile ilişkilendirilmektedir. Bunun sonucunda ise estetik operasyon uygulanmaya ihtiyaç duyulmaktadır. Estetik işlem ile birlikte daha genç bir görünüm elde edilmektedir.

  Alt göz kapağı estetiği ameliyatı, oküloplastik cerrahide en çok başvurulan ve en çok tecrübe isteyen ameliyatlar arasındadır. Alt göz kapağı, yanakla bütünlük içinde olan kompleks bir yapıdadır. Alt göz kapağı ameliyatları, genellikle alt kapaktaki sarkmalar, torbalar, koyu halkalar ve yorgun göz görünümü nedeniyle yapılır. Ameliyattan önce detaylı bir değerlendirme yapıp sorunun kaynağının bulunması gerekir. Alt göz kapağı estetiğini bozan yağ torbalarının alımı ya da yer değiştirilmesi işlemi, göz kapağının içerisinden yapılan bir kesi ile gerçekleşir.

  Alt Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

  Yanakta meydana gelen sarkma ile birlikte ele alınmaktadır. Genelde yüzün orta kısmına uygulanan estetik müdahaleler ile sonuca ulaşılmaktadır. Çoğunlukla genel anestezi altında işlem gerçekleştirilmektedir. Cerrahi işlemin planlanmasına bağlı olarak 2 ile 4 saat civarında sürmektedir. Alt göz kapağının hemen altından yapılmakta olan kesi ile deri ve kas dokusu beraber yukarı kaldırılmaktadır.

  Göz altı yağ dokusu çok fazla olmadığında yağ dokusuna müdahale edilememektedir. Yağ dokusu göz çukurunda meydana gelecek çöküntünün dolmasını sağlamaktadır. Uygulanan bu estetik işlem yaklaşık 7 ile 8 sene civarında kalıcı olarak durmaktadır. Fakat bireyin yaşına ve yaşlanma hızına bağlı olarak yeniden estetik ihtiyacı oluşabilmektedir. Alt göz kapağı estetiği fiyatları ise hastaya uygulanacak olan işlemin detaylarına bağlı olarak değişim göstermektedir.

   

   

  Alt Göz Kapağı Estetiği Kimlere Yapılır?

  Genelde ilerleyen yaş nedeniyle göz kapağında yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaktadır. Torba oluşumu ve kırışıklıklar meydana gelmekte ve eski estetik görünüm kaybolmaktadır. Bundan dolayı da başvuruların büyük bir kısmının torbalanma nedeniyle oluştuğu gözlemlenmektedir. Bu ameliyat için herhangi bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Fakat göz kapağı estetiği ameliyatı isteyen kişilerin genelde 40 yaş ve üzerinde olduğu gözlemlenmektedir.

  Alt Göz Kapağı Estetiği Kaç Günde İyileşir?

  Ameliyattan sonra iyileşme süreci hastadan hastaya değişim gösterebilmektedir. Fakat ortalama 10 gün içerisinde iyileşme meydana gelmektedir. İyileşme sürecinde hastanın kendine dikkat etmesi ve önerileri uygulaması gerekmektedir. Bu sayede iyileşme daha hızlı ve iyi bir şekilde gerçekleşmektedir. Her bireyin durumuna ve yaşam tarzına bağlı olarak süreç hızlı veya yavaş bir şekilde ilerleyebilmektedir.

  Tamamen iyileşme ise bir aylık süreç sonrasında gerçekleşmektedir. Alt Göz Kapağı Operasyonundan sonraki dönemde işlemin tekrarlanmaya ihtiyaç duyulup duyulmayacağı merak edilmektedir. Genelde tekrardan problem oluşması nadiren gerçekleşmektedir. Ameliyatın etkisi uzun süre devam etmektedir. Ortalama ömrünün ise 10 yıl olduğu bilinmektedir. Bu süre hastanın yaşam tarzına, genetik faktörlere bağlı olarak kısalabilmekte veya uzayabilmektedir. Eğer herhangi bir deformasyon yeniden oluşur ise tekrardan bu yöntem uygulanabilmektedir.

  Alt Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

  Göz kapağı ince bir deriye sahiptir. Kan dolaşımı da yüksek olduğundan dolayı hızlı bir iyileşme süreci gerçekleşmektedir. Ameliyattan 6 ile 8 ay sonrasında kesi izi hemen hemen fark edilmeyecek kadar küçük olmaktadır. Bundan dolayı ameliyattan sonra iz kalır endişesinin duyulmaması gerekmektedir. İlk dönemlerde iz belli olabilmektedir fakat zaman geçtikte bu bölgede iyileşme gerçekleşmekte ve 1 yıl sonrasında iz belli belirsiz bir hale gelmektedir.

  Sosyal Medyada Paylaş:

  Bunlar da İlginizi Çekebilir

  ust-goz-kapagi-estetigi
  Üst Göz Kapağı Estetiği

  Üst göz kapağı estetiği, blefaroplasti ismi ile de tanımlanmaktadır. Göz kapaklarına …

  Devamını Oku
  dudak-estetigi
  Dudak Estetik Ameliyatı

  Öncelikle ameliyatsız yöntemlerle düzeltme seçenekleri araştırılır. Daha kalıcı yönte…

  Devamını Oku