Üst Göz Kapağı Estetiği

  Üst göz kapağı estetiği, blefaroplasti ismi ile de tanımlanmaktadır. Göz kapaklarına uygulanan bu yöntemde sarkmış deri ve fazla dokusu çıkarılmaktadır. Ayrıca göz çevresi dokuları gerdirilmektedir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte oluşan sarkmalar, yer çekiminin de etkisi ile beraber göz kapaklarında deformasyon oluşturmaktadır. Bununla birlikte göz kapaklarında torbalanma, ciltte bollaşma, renk değişimi, gevşeme ve kırışıklık meydana gelmektedir.

  Güneş ışınlarına maruz kalmak, hava kirliliği, düzensiz uyku, sigara ve alkol tüketimi de göz kapaklarında deformasyon oluşmasına neden olmaktadır. Tüm bu nedenlerden dolayı meydana gelen olumsuz durumlar, estetik operasyon ile giderilmektedir. Aynı zamanda sarkmalar nedeniyle görme alanı da daralabilmektedir. Bu durumda estetik operasyon ile birlikte tamamen düzelmektedir.

  Üst göz kapağı ameliyatı, çoğu zaman basite alınmaktadır. Üst göz kapağı estetiği planlama aşamasında ameliyat yönteminde çok ince detaylar vardır.

  Hastanın sorunu iyice araştırılmalıdır. Ameliyattan önce sadece cildin mi yoksa hem cilt hem de cilt altı dokusunun mu alınacağı belirlenir. Ayrıca cilt altı doku alınacaksa hangi kısmının ne miktarda alınacağı kontrol edilir. Yağ fıtıklaşması ve çökmesi varsa tespit edilir. Göz yaşı bezi sarkması, göz kapağı düşüklüğü, kaş düşüklüğü, göz yüzeyi ve kirpikli kapak kenarı rahatsızlığı gibi sorunların olup olmadığı iyice değerlendirilir.

  Üst Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

  Üst göz kapakları yaşla birlikte bağ dokuda ve ciltte oluşan gevşemeden dolayı sarkmaktadır. Böyle bir durumda ise pek çok olumsuz sonuç ortaya çıkmaktadır. Ameliyat ile birlikte bu durum düzeltilebilmektedir. Öncelikle işlemin detaylarının belirlenmesi gerekmektedir. Bazı hastalarda sadece cilt dokusu çıkarılmakta bazılarında ise hem cilt dokusu çıkarılıp hem de kaş ameliyatı uygulanmaktadır.

  Eğer yalnızca cilt dokusu çıkartılacak ise lokal anestezi uygulanmaktadır. Fakat kaş ameliyatı da buna ek olarak gerçekleştirilecek ise genel anestezi yapılmaktadır. Oldukça steril bir ortamda işlem gerçekleştirilmektedir. Yalnızca cilt dokusu çıkarıldığında işlem 45 dakika sürmektedir. Ancak kaş ameliyatı da yapılacak ise 1,5 saatte işlem bitirilmektedir.

  Üst Göz Kapağı Ameliyatı Kim Tarafından Yapılır?

  Blefaroplasti olarak da adlandırılan bu işlem bir göz doktoru tarafından gerçekleştirilebilmektedir. En iyi seçeneğin genelde göz doktoru olduğu bilinmektedir. Uzman bir göz doktoru tarafından gerçekleştirilen üst göz kapağı ameliyatı ile hastanın görüş açısı genişletilmekte ve estetik anlamda daha iyi bir görünüm elde etmesi sağlanmaktadır. Pek çok avantaja sahip olan bu yöntem uzun yıllar boyunca kalmaktadır. Ayrıca oldukça basit bir işlem olduğu bilinmektedir.

  ust-goz-kapagi-estetigi-nasil-yapilir

  ust-goz-kapagi-ameliyati-kim-tarafindan-yapilir

  Üst Göz Kapağı Ameliyatı Kaç Günde İyileşir?

  Birçok farklı nedenden dolayı göz kapaklarında estetik yapılmasına gerek duyulabilmektedir. Bu estetik işlemler oldukça güvenli bir şekilde gerçekleştirilmekte ve olumsuz durumların giderilmesine neden olmaktadır. Pek çok kişi tarafından bu ameliyatı ne kadar sürede iyileşeceği merak edilmektedir. İyileşme süreci çok uzun bir zaman almamaktadır. Ortalama 10 ile 14 gün içerisinde iyileşme sağlanmaktadır. Tamamen iyileşmesi ise 1 ay sürmektedir. Sonrasında hem daha iyi bir görüş alanı elde edilmekte hem de daha estetik bir görünüm sağlanmaktadır.

  Üst Göz Kapağı operasyonundan sonra göz kapağında ufak bir iz kalabilmektedir. Bu iz oldukça küçük olduğundan dolayı dışarıdan zor fark edilmektedir. İşlemin üzerinden birkaç ay geçtikten sonra belirsiz bir hale gelmektedir.

  Üst Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Zor mudur?

  Göz kapağının üst kısmında gerçekleştirilen bu ameliyat oldukça basit bir işlemdir. Kısa bir sürede bitirilmekte ve kısa sürede iyileşmektedir. Ameliyattan sonraki dönemde hasta zorluk çekmemektedir. Basit bir işlem olduğundan dolayı birçok kişi tarafından yaptırılmaktadır. Üst göz kapağı işleminden sonraki dönemde hastanın yaşam tarzına bağlı olarak ortalama 10 günde iyileşme gerçekleşmektedir.

  Ayrıca işlemden 7 ile 10 gün geçtikten sonra hasta normal hayatına dönebilmekte ve işe başlayabilmektedir. Bununla birlikte ameliyattan 1 hafta sonra kontrol gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kontrollerin aksatılmaması gerekmektedir. Çünkü oluşabilecek herhangi olumsuz bir durum bu kontroller sayesinde fark edilmekte ve kısa sürede müdahale uygulanmaktadır.

   

   

  Üst Göz Kapağı Ameliyatı Kaç Gün Dayanır?

  Basit bir şekilde gerçekleştirilen üst göz kapağı ameliyatı pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. İyileşme sürecinin ise oldukça kısa bir zamanda gerçekleştiği bilinmektedir. 10 ile 14 gün sonrasında hastada büyük oranda iyileşme meydana gelmekte ve şişlikler gitmektedir. Böylelikle genç bir görünüm elde edilmekte ve hastanın kendini daha estetik açıdan daha iyi hissetmesi sağlanmaktadır.

  İşlemden sonra üst göz kapağı estetiği yıllar boyunca kalmaktadır. Uzun yıllar oldukça estetik bir görünüm kazandırılmaktadır. Genelde tekrarlanmasına gerek duyulmamaktadır. Fakat çok ileri yaşlarda hastada sarkmalar oluşur ise işlemin tekrarlanması herhangi bir sakınca oluşturmamaktadır.

  Üst Göz Kapağı Ameliyatı Zor mu?

  Göz kapağı ameliyatı oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilmekte ve fazla olan kısımlar ameliyat ile çıkarılmaktadır. Riskleri ile nadiren karşılaşılmaktadır. Bazı durumlarda fazla deri alınabilmektedir. Bunun sonucunda ise göz kapağının aralık kalması ya da kaslarda olabilecek hasar neticesinde göz kapağı düşüklüğü yaşanabilmektedir. Bu durumun meydana gelmemesi için oldukça dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

  İşlem oldukça basittir ve başarı oranının oldukça fazla olduğu gözlemlenmektedir. İşlemden sonraki dönemde ise kısa sürede iyileşme sağlanmaktadır. Ardından hastanın daha genç bir görünüme kavuşması sağlanmaktadır.

  Sosyal Medyada Paylaş:

  Bunlar da İlginizi Çekebilir

  mini-yuz-germe-ameliyati
  Mini Yüz Germe Ameliyatı

  Yüz kırışıklık ve sarkmalarını toparlamak yapılır. Büyük ve uzun ameliyatlardan kaçın…

  Devamını Oku
  goz-kapagi-estetigi
  Göz Kapağı Estetiği

  Yaşlandıkça cilt daha fazla incelir ve elastikiyetini kaybeder. Bu da göz kapağının g…

  Devamını Oku