İzmir-Meme-Dikleştirme

İzmir Meme Dikleştirme

İzmir Meme Dikleştirme, Mastopeksi Nedir?

İzmir Meme dikleştirme ve diğer adıyla mastopeksi cerrahi bir işlemdir. Estetik plastik cerrahi uzmanı tarafından memeye şekil vermek için yapılır. Bunun için fazla cilt çıkarılır. Meme dokusuna verilen yeni şekil ile meme dikleştirilir ve sarkma düzeltilir. Burada amaçlanan meme ölçüsünü değiştirmeden şekli düzeltmektir. Bununla birlikte eğer ölçüden de memnun değilseniz büyütme ve küçültme ile birlikte de dikleştirme yapılabilir.

İzmir Meme Dikleştirme Kimler İçin Uygundur?

Deri elastikliği kaybı memelerde sarkmaya yol açabilir. Uygun olmayan diyet sonucu vitamin, protein ve kollajen alımında azalma, sigara içilmesi, güneş yanıkları da deri gevşemesine neden olarak cildin gevşemesine yol açarlar. Hamileliklerden sonra süt bezleri gerilemesiyle ya da hızlı kilo verildiği durumlarda meme içi boşalınca yine sarkma oluşur. Büyük memeleri olanlarda yeterli destek olmadığında yerçekimi etkisiyle sarkma artar. Meme başları aşağıyı gösterebilir. Meme başları çoğu zaman aşırı genişlemiştir. Bazen bir meme de daha fazla sarkma oluşarak asimetriye yol açar. İzmir Meme dikleştirme ameliyatı ile bütün bu problemlerin giderilmesi amaçlanır. Beden algısı düzeldiğinde özgüven artışı olur. Tekrar hamilelik planlayanların bu ameliyatı ertelemesi daha uygun olur.

İzmir Meme Dikleştirme Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

İzmir Meme büyütmesi yapılmadan yapılacak dikleştirmelerde yöntem tamamen cerrahidir. Meme başının küçültülüp yukarıya alınması gerekebilir. Meme altındaki cilt fazlasının da alınması gereklidir. Genel anestezi ile ameliyat yapılır.

Hafif sarkma olan durumlarda bazen sadece meme başının çevresinden insizyon yapmak yeterlidir. Fakat genellikle meme başından meme altına uzanan bir çizgi şeklinde işlem yapılır. Daha büyük sarkmalarda L ya da ters T şeklinde insizyonlarla meme altında iz uzatılmak zorunda kalınabilir.

Meme dokusunun derinlerine atılan dikişlerle memeye şekil verilecek, gerekiyorsa genişleyen meme başı küçültülecektir. Sarkan fazla cilt çıkarılıp meme başları daha yukarıdaki uygun yerlerine kaydırılacaktır. En son cilt dikiş ve bantlarla kapatılacaktır.

İzmir Meme Dikleştirme Sonrası

Ameliyat sonrasında göğüsleriniz üzerinde gazlı bez ve cerrahi destek sütyeni olabilir. Kan ve sıvı birikmesini önlemek için drenler olabilir.

İki hafta kadar göğüslerinizde şişlik ve morluklar olacaktır. Dikiş yerleri civarında hafif ağrı ve sızılar olabilir. Şişlik, morluklar ve uyuşukluklar genellikle birkaç ay içinde azalır.

Ameliyattan sonra ilk günlerde sırtüstü ya da yan yatarak göğüslerinizi basınçtan korumalı ve doktorunuzun yazdığı ağrı kesicileri kullanmalısınız. Günlük aktiviteleriniz ve duş alma konularını doktorunuza sorarak yapmalısınız.

Bazı dikişler alınmaz kendileri erir. Bazılarının ise bir iki hafta sonrası doktorunuzun ofisinde alınması gereklidir.

Destek sütyenleri genellikle iki ay kullanılır. Ameliyat izleri için krem kullanmanız gerekecektir.

İzmir meme Dikleştirme Fiyatları

İzmir meme dikleştirme ameliyatı fiyatları yapılacak işleme göre değişiklik gösterdiğinden muayene sonrasında belirlenmektedir.

İzmir Meme Dikleştirme Merkezi

İzmirde meme dikleştirme, mastopeksi ameliyatlarımı Kent hastanesi grubu Tıp merkezi ve hastanelerinde yapmaktayım.

Meme Dikleştirme (Mastopeksi) Ameliyatı hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.