İzmir Estetik Cerrahi Öncesi Diyeti

  Estetik Cerrahi İle Güzelleşmeyi Planlıyorsunuz. Peki, Vücudunuz Estetik Cerrahiye Hazır mı? Neler Yapmalısınız?

  İdeal kiloya yakınken yapılan estetik cerrahi operasyonların sonuçları daha güzel olmaktadır. İzmir meme büyütme ve küçültme, karın germe ve yüze yapılacak estetik işlemlerin başarısı için operasyon öncesinde fazla kiloların verilmesi ve sonrasında kilo koruma diyetleri önemlidir.

  Liposakşın bir kilo verme yöntemi değildir. Planlanan estetik işlemlerden önce uygun egzersiz programı ve diyetle operasyona hazırlanıldığında cerrahi sonuçlar daha iyi olur. Bu diyet programının bilinçli olması gereklidir. Ameliyat öncesinde başlanan ve protein, vitamin ve mineraller yönünden yetersiz beslenmeye yol açan diyetler, ameliyat sonrası problemleri artırır ve iyileşmeyi zorlaştırır.

  Uygun bir diyet ve sağlıklı yaşam tarzı ile estetik ameliyata hazırlanıldığında yara yerlerinde iltihap, ödem ve şişkinlik daha az görülür ve iyileşme daha hızlı olur. Aslında ödem ve şişme vücudun kendini korumak için darbe ve yaralanmalara verdiği savunma yanıtıdır. Örneğin ayağımız burkulunca şişer. Çünkü bölgeye kan akımı hızlanır. Dokulara besinler gerek iyileşmeyi sağlar. Eklem bölgesi şişince hareketi azalır. Üzerine basınca ağrıdığından korumaya alırız ve üstüne ağırlık vermekten kaçınırız. Benzer durumlar cerrahi işlemlerden sonra da olur. Aşırı şişme olduğunda iyileşme zorlaşır. Ödemin önlenmesi gerekir. Bu nedenle soğuk uygulamaları yapılır ve ameliyat yeri yüksekte tutulur. Uygun diyetle ameliyat öncesi ve sonrasında ödem oluşması azaltabilir.

   

  İzmir Estetik Cerrahi Öncesi Ve Sonrası 

  1. Tuzu azaltın.
  2. İşlenmiş gıdalardan uzak durun.
  3. Zeytinyağını tercih edin.
  4. Yağda kızartılmış yiyecek yemeyin.
  5. Antioksidan zengini sebze ve meyve yemeyi tercih edin.
  6. Protein kaynağı olarak kırmızı etten ziyade tavuk etini tercih edin.
  7. Sağlıksız yağlardan uzaklaşın. Margarin ve trans yağları tüketmeyin.
  8. Omega 3 yağ asitleri inflamasyonu önler. Balıkta bulunur. Balık yiyin.
  9. Beyaz karbonhidratları, glisemik indeksi yüksek rafine un, şeker, beyaz pirinçten kaçının. Bulgur ve kahverengi pirinç tüketebilirsiniz.
  10. Ameliyattan 10 gün öncesinden itibaren kanamayı artırabileceği ve anesteziyi etkileyebileceğinden bitki çayları içmeyin. Baharatları bırakın.
  11. Bir ay önceden sigara ve alkolü bırakınız. Bir ay sonrasına kadar içmeyin.
  12. Başka rahatsızlıklarınız varsa doktorunuzun uygun görmediği gıdaları tüketmeyin. Kilo vermek için yukarıdaki diyete başlamadan önce doktorunuz ve diyetisyeninize danışmayı unutmayın.

  Sosyal Medyada Paylaş:

  Bunlar da İlginizi Çekebilir