ben alımı

Ben (Nevüs) Alınması

Herkesin cildinde ben vardır. Bazıları doğuştan, bazıları daha sonraki yıllarda ortaya çıkar. Çoğu zaman onları görmezden geliyoruz, çünkü sorun çıkmıyorlar. Onlar yüzlerinde olduklarında, özellikle benlerin büyük veya şişkin olması durumunda acı çekerler, çünkü kötü bir görünüme neden olurlar. Sonunda, insanların baktığı ilk yer yüzümüzdür.

Tehlikeli Durumlar

İnsan vücudunda doğrudan doğumdan gelen veya daha sonra oluşan birçok ben vardır. Bunları çıkarmak isteyip istemediğinize karar vermeden önce, tehlikeli olup olmadığına karar vermelisiniz. İlk önce vücuttaki ben sayısını ve rengini kontrol etmeniz gerekir. Özellikle, renk bozulması dikkate alınmalıdır. Benler birden fazla renk içeriyorsa, tehlikeli olabilir. Ek olarak, benlerin şekli dikkate alınmalıdır. Düzensiz bir şekle ve oval bir şekle sahipse, tehlike riski vardır. Örneğin, girintili ise bunu işaretlemeliyim. Ek olarak, benlerin hareketi, yani günlük büyüme veya renk değişimi, tehlikeli bir durumdur. Ayrıca bu soruna dikkat etmelisiniz. Bazen sabit benler için tehlikeli olabilir. Örneğin, eğer bir insan yarım inçten büyükse, bu iyi bir durum değildir. Böyle bir durum varsa veya kendinizden şüpheleniyorsanız, böyle bir durum olmasa bile derhal bir uzmana danışmak en iyisidir. Peki en tehlikeli olarak görülen benler nasıl gelişim gösterir?

Açık Cilt Rengine Sahip Kişilerde Ben

Bazı derilerde, ben daha tehlikeli olarak kabul edilir. Daha sonraki siyah benler açık tenli ve yoğun çilli ciltler için tehlikeli olabilir. Bu durum gözlenirse, bir uzmana danışmak yararlı olur.

Renk Değişimleri

Eğer benlerde bir renk hareketi varsa veya benlerde birden fazla renk varsa, yani renk düzensizse veya değişiyorsa tehlikeli olabilir. Bir doktora danışmanız gerekir.

Şekil Değişiklikleri

Zaten bildiğimiz gibi, vücudumuzun herhangi bir yerinde bulunan benlerin şekli değişmişse, normalde pürüzsüz ve oval olan benler tehlikeli olabilecek derin ve düzensiz bir şekle sahipse. Eğer öyleyse, hemen bir doktora danışılmalıdır.

Benlerde Kanama

Benin görünüşünün ne kadar önemli olduğunu konuştuk. Bu nedenle, içimde kanama, travma veya kabuklaşma tehlikelidir. Kanama, yaralanma veya kabarma gibi herhangi bir semptomum olursa hemen bir doktora danışmalısınız.

Deri Kanseri Aile Öyküsü

Genetik cilt kanserinde ve diğer birçok hastalıkta büyük öneme sahiptir. Kural olarak, kanser riski de kalıtsal olabilir. Yani kalıtım önemli bir faktördür. Bu nedenle, bir kişinin ailesinde bilinen bir cilt kanseri vakası varsa ve benlerde yapılan değişikliklere ek olarak, yukarıda belirtildiği gibi derhal bir doktora danışmalısınız.

Mavi-Siyah Benekler

Derideki benlerin rengi de çok önemlidir. Genellikle kahverengi ve kırmızı olan benlerin rengini değiştirmesi ve sonra mavi veya siyah veya tamamen karışık renkleri olması tehlikeli olabilir.

Tedavi Yöntemi

Ameliyatın amacı tedavi yöntemini belirlemektir. Örneğin, eğer estetik bir bakıştan çıkarılırsam, bu plastik veya estetik cerrahi alanında yapılan bir tedavidir. Estetik ve estetik ameliyat yöntemleri ile beni alacak. Bu yöntemlerin açıklaması aşağıdaki gibidir.

Plastik Cerrahi

Uzmanlık alanlarından biri plastik cerrahidir. Bu nedenle, tedavi yöntemlerinden biri, plastik cerrahi kullanılarak benin çıkarılmasıdır. Plastik cerrahi ve estetik cerrahi benzer. Plastik cerrahın kürtaj yaptırması için hastanın konsültasyonu. Bazen beni doğrudan almazlar. Ondan önce benden bir parça alınmış ve patolojik muayeneler yapılmıştır. İyi huylu bir tümörün patolojik incelemesinden sonra tehlike yoksa hastaya hiçbir sorun yaşamadığım bildirilir. Bir hasta estetik açıdan algılanmak istiyorsa, beni kaldıracak. Bu gibi durumlarda, plastik cerrahi, plastik cerrahi için tercih edilebilir.

Rekonstrüktif Cerrahi

Rekonstrüktif cerrahi, kürtaj işlemini gerçekleştirebilecek özelliklerden biridir. I-kürtaj ameliyatı alanında uzmanlar tarafından rekonstrüktif cerrahi yapılabilir. Küçük izler kalacaktır, ancak tehlikedeysem, beni götürdükleri bölgede kalacak bu küçük, ince izler dikkate alınmamalıdır.

Estetik Cerrahi

Estetik cerrahide durum plastik cerrahiye benzerdir. Hasta beni çıkarmak için estetik cerrahiye dönerse, herhangi bir durumda patolojik test yapılır. Eğer kanser teşhisi konduysa, sorun olmayacak çünkü beni götürdüler. Ayrıca, cilt kanseri teşhisi konulursa erken teşhisle kanserin nasıl tedavi edileceğini belirlemenizi sağlar. Estetik cerrahi diğer cerrahi işlemlerden farklıdır. Benin alma bölgesindeki dikiş işlemleri ile, bir iz olabilir.