Ameliyatsız Yüz Estetiği

  Ameliyatsız yüz estetiği işlemi gerekli muayenelerin yapılmasının ardından gerçekleştirilmekte olan bir yöntemdir. Öncelikle insan vücudunun en büyük organı olan cilt, zamanla pürüzsüz yapısını yitirmeye başlamaktadır. Bu durumun düzeltilmesi için bazı ameliyat yöntemlerine başvurulabilmektedir. Fakat bazen hastalar, ameliyat olmak istemeyebilmektedir. Böyle bir durumda ise ameliyatsız yöntemler ön plana çıkmaktadır. Cerrahi müdahalelerden uzak durarak estetik bir görünüm elde edilebilmektedir. Oldukça sık tercih edilen bir yöntemdir. Ameliyat istemeyen hastalar, bu işlem ile alakalı detaylı bilgi sahibi olmak istemektedir.

  Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

  Yer çekiminin etkisi, olumsuz hava şartları, bazı hastalıklar ya da yaşa bağlı olarak ciltte bazı pürüzler ortaya çıkabilmektedir. Bundan dolayı cilt elastikiyetini kaybetmektedir. Kırışıklıklar oluşmaya başlamaktadır. Bazı özel cihazların kullanılması ile birlikte cilt altında yer almakta olan dokular gözlemlenmektedir. Deri herhangi bir zarar görmeden cilt altında yer alan dokular ısıl işleme tabi tutulmaktadır. Cildin daha gergin ve estetik bir hale gelmesi sağlanmaktadır. Ancak bu işlem cilt yapısı çok ince olan, cilt altındaki yağ dokusu fazla olan kişiler için uygun görülmemektedir. Aynı zamanda gebelere, emziren annelere de önerilen bir işlem değildir.

  Ameliyatsız Yüz Germe Kalıcı mı?

  Ameliyatsız Yüz Germe Kalıcı mı? Çeşitli yollar ve yöntemler ile uygulanan yüz germe işlemleri cilt altındaki kolajen üretimini tekrar yüksek seviyeye getirmektedir. Cildin daha estetik bir görünüme sahip olmasına neden olmaktadır. Genelde 2 yıl boyunca kalıcılık sağlamaktadır. Fakat bu süre kişiden kişiye değişebilmekte ve bazı kişilerde 4 ile 6 yıl boyunca kalıcı olabilmektedir. Ameliyathane ortamında gerçekleştirilmediğinden dolayı herhangi bir yara izi oluşmamaktadır. Çok ince uçlu olan iğneler kullanılmaktadır. Bu nedenle de deri üzerinde herhangi bir iz oluşması meydana gelmemektedir.

  Ameliyatsız yüz germe işlemleri herhangi bir cerrahi operasyon ile gerçekleştirilmediğinden dolayı komplikasyon meydana gelmemektedir. Uygulamadan sonra hastalar rutin bir şekilde hayatına devam edebilmektedir. Bunların dışında bazı hastalarda yıllar boyunca kalan yüz germe işlemi, bir noktadan sonra etkisini kaybedebilmektedir. Böyle bir durumda ise yeniden aynı işlem tekrarlanabilmektedir. Cildin ihtiyacı doğrultusunda ilerlenmektedir.

  yuz-estetigi-nedir

  /yuz-estetigi-nasil-yapilir

  Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Olur?

  Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Olur? Son dönemlerde oldukça popüler bir hale gelen ameliyatsız yüz germe ameliyatı, oldukça rahat bir şekilde uygulanabilmekte olan bir işlemdir. Başarılı sonuçların elde edildiği bir işlemdir. İşlem sonrasında hastalar eski estetik görünümlerine kavuşmaktadır. Daha genç bir görünüm elde edilmektedir. Radyo frekans enerjisini derinin alt kısmına uygulayarak kolajın sentezini tetiklemektedir. Böylelikle yıllar içerisinde pek çok farklı etkenden dolayı meydana gelen deformasyonlar giderilmektedir.

  İşlemden 15 gün önce kan sulandırıcı ilaçların kullanımının bırakılması gerekmektedir. Kan pıhtılaşmasını engelleyecek olan besinlerin tüketilmemesi de gerekmektedir. Bu şekilde oluşabilecek kanamalara karşı önlem alınmaktadır ve işlem daha güvenli bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

  yuz-estetigi-hangi-bolgelere-uygulanir

  ameliyatsiz-yuz-estetigi-nedir

  Ameliyatsız Yüz Germe Kaç Seans?

  Ameliyatsız Yüz Germe Kaç Seans? Elastikiyet kaybında etkili olan ameliyatsız gerçekleştirilen bu yöntem mikro iğneler ve derin radyo frekans iletimi ve sınırlı hasarlama yönteminin oldukça etkili bir kombinasyonu olan altın iğne uygulaması olarak tanımlanmaktadır. Altın iğne ile birlikte gözenekler ve cilt daha sıkı bir hale getirilmektedir. Genelde 4 seans olarak planlanmaktadır. İşlemler ile birlikte uzun yıllar kalıcılık sağlayan sonuçlar elde edilmektedir. Aynı zamanda mezoterapi ve dolgu uygulamaları bir arada uygulanabilmektedir. Oldukça popüler olan bu işlem ile cilt daha genç bir hale getirilmekte ve böylelikle daha iyi bir görünüm elde edilmesi sağlanmaktadır. Böylelikle kişinin özgüveni de yükseltilmektedir.

  Mini Yüz Germe Ameliyatı hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.

   

   

   

   

  Sosyal Medyada Paylaş:

  Bunlar da İlginizi Çekebilir

  goz-kapagi-estetigi
  Göz Kapağı Estetiği

  Yaşlandıkça cilt daha fazla incelir ve elastikiyetini kaybeder. Bu da göz kapağının g…

  Devamını Oku
  mini-yuz-germe-ameliyati
  Mini Yüz Germe Ameliyatı

  Yüz kırışıklık ve sarkmalarını toparlamak yapılır. Büyük ve uzun ameliyatlardan kaçın…

  Devamını Oku