Meme Dikleştirme (Mastopeksi) Ameliyatı

  Meme dikleştirme ameliyatı, mastopeksi olarak da bilinmektedir. Bu yöntem genelde hamilelik, emzirme, kilo verme dönemlerinden sonra uygulanmaktadır. Aynı zamanda ilerleyen yaş nedeni ile sarkmakta olan memelere de uygulanmaktadır. Oldukça sık tercih edilen yöntem ile birlikte memeler dik bir görünüme kavuşturulmaktadır. Sarkan göğüslerde meme ucu, meme katlantısı ile aynı hizada yer almaktadır. İleri seviyede sarkmaya sahip olan kişilerde ise meme ucu, meme katlantısının altında bulunmaktadır.

  Sarkan memeler, kadınların özgüveninin düşebilmesine neden olmaktadır. Aynı zamanda psikolojisini olumsuz etkilemekte ve hayat kalitesini düşürmektedir. Bu durumda ise mutlaka dikleştirme ameliyatının uygulanması gerekmektedir. İstenen her kadına sağlık koşulları el verdiği sürece uygulanmaktadır.

  Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Riskli mi?

  Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Riskli mi? Operasyon esnasında kanama oluşma duruma nadiren denk gelinmektedir. Nadiren oluşan bu durum ameliyat esnasında veya sonrasında meydana gelebilmektedir. Ameliyat sırasında dren kullanılmasına rağmen bir kanama meydana gelir ise bunun boşaltılması için ek bir işlem yapılması gerekebilmektedir.

  Her ameliyatın belli başlı bazı riskleri bulunmaktadır. Ameliyatların çoğunda ise riskler ile nadiren karşılaşılmaktadır. Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da kanama ve enfeksiyon riskleri bulunmaktadır. Bu riskler ile nadiren karşılaşıldığından dolayı ameliyatların çok büyük bir kısmı başarılı sonuçlar elde edilerek bitirilmektedir. Oldukça sık başvurulan dikleştirme ameliyatının sonucunda dik ve estetik görünümlü göğüslere kavuşulmaktadır.

  meme-diklestirme-ameliyati

  manisa-meme-diklestirme

  Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Ağrılı mı?

  Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Ağrılı mı? Operasyonun ağrılı olup olmadığına dair pek çok soru bulunmaktadır. Öncelikle ameliyat esnasında genel anestezi uygulandığından dolayı hiçbir şekilde ağrı hissedilmemektedir. Fakat ameliyat sonrası dönemde bazı ağrılar olabilmektedir. Bu ağrılar genellikle oldukça hafiftir. Uzun süre devam etmezler. Özellikle ameliyattan sonraki ilk 3 gün ağrı oluşumu yoğun olabilmektedir. Fakat bu günlerde ağrı kesici kullanıldığından dolayı ağrılar hafifletilmekte veya tamamen giderilmektedir.

  Genel anlamda hafif ağrılar ile atlatılan bir ameliyattır. Ancak ameliyat sonrası dönemde hastanın kendine uzun süre boyunca dikkat etmesi gerekmektedir. Ağır kaldırmaktan, ağır sporlar yapmaktan kaçınılması önerilmektedir. Böylelikle iyileşme daha hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.

  Meme Dikleştirme Ameliyatı Kim Yapar?

  Meme Dikleştirme Ameliyatı Kim Yapar? Memeler zaman içerisinde gebelik, emzirme, kilo alıp verme, yaşlanma gibi nedenlerden dolayı sarkabilmektedir. Bu sarkmalar ile birlikte meme ucu meme katlantısı ile aynı hizada olabilmektedir. Aynı zamanda ileri derece sarkmalarda ise meme ucu meme katlantısının altına inmektedir. Böyle bir durumda ise mutlaka duruma müdahale edilmesi gerekmektedir. Bu sarkma durumu kadınların pek çok anlamda olumsuz etkilenmesine neden olmaktadır. Özellikle hayat kalitelerini düşürmektedir.

  Sıkça yaptırılmakta olan meme dikleştirme ameliyatları ise estetik ve plastik cerrahi tarafından uygulanmaktadır. Ameliyatı tekniklerine bağlı olarak uygun yöntemler uygulanmakta ve başarılı sonuçların elde edilmesi sağlanmaktadır.

  meme-diklestirme-kimlere-yapilir

  meme-diklestirme-islemi-nasil-yapilir

  Meme Dikleştirme Nedir?

  Meme Dikleştirme Nedir? Öncelikle bu ameliyat farklı nedenlerden dolayı zaman içerisinde sarkan memeler için uygulanmaktadır. Sarkmış olan memeler cerrahi yöntemlere başvurularak daha dik ve estetik bir görünüme kavuşturulmaktadır. Ancak bu ameliyatın uygulanabilmesi için hastanın genel sağlık durumunun ameliyata elverişli olması gerekmektedir. Eğer sağlık durumunda herhangi bir sorun bulunmamakta ise ameliyat rahatlıklar uygulanabilmektedir.

  Ameliyat sonrası dönemde ise hasta bir süre hastanede yattıktan sonra taburcu edilmektedir. Taburcu edildikten sonra belirli bir süre dinlenmekte ve ardından normal hayatına dönebilmektedir. Ancak birkaç ay boyunca ağır sporlardan ve ağır kaldırmaktan uzak durması gerekmektedir. Bu şekilde daha hızlı bir iyileşme sağlanabilmekte ve hasta daha çabuk sağlığına kavuşabilmektedir.

  Meme Dikleştirme hakkında bilgi almak isterseniz; İlgili linke tıklayabilirsiniz.

  Meme dikleştirme ve meme küçültme aynı ameliyatta yapılır mı?

  Büyük memeler ağırlıkları nedeniyle genellikle sarkarlar. Uçları büyük ve aşağıya inmiştir. Meme küçültme ameliyatları yapılırken meme de dikleştirilir. Dikleştirilmeden küçültmek mümkündür ama tercih edilmez. Memelerin büyüklük derecesi ve hastanın yaşı ve beklentilerine uygun olarak ameliyat tekniğine karar verilir. Ameliyatla meme başları daha yukarı alınıp alt kısımda sarkan bölüm çıkarılır. Memeyi dikleştiren iç dikişler atılır.

  Meme dikleştirme öncesinde hangi tetkikleri yaptırmalıyım?

  Meme dikleştirme ameliyatı genel anestezi ile yapılır. Genel anestezi ile yapılacak bütün ameliyatlarda kan tetkikleri yapılır. Bu kan tetkikleri içinde kan sayımı, kanama pıhtılaşma değerleri, kan biyokimyası ve serolojik (hepatit, HIV) testler bulunur. Ayrıca akciğer radyografisi ve EKG çekilir. Sonuçlar estetik cerrah ve anestezi uzmanınca değerlendirilir. Problem olduğunda ve herhangi bir hastalık tespit edildiğinde genellikle tedavi bitinceye kadar ameliyatlar ertelenir.

  Sosyal Medyada Paylaş:

  Bunlar da İlginizi Çekebilir

  manisa-gogus-buyutme-fiyatlari
  Manisa Göğüs Büyütme Fiyatları

  Manisa Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır. Silikon protezler…

  Devamını Oku
  gogus-kucultme-ameliyati-nasil-yapilir
  Göğüs Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Göğüs Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır? Bazı kadınların memesi doğuştan veya sonradan…

  Devamını Oku
  meme-ucu-estetigi
  Meme Ucu Estetiği

  Meme ucu estetiği nedir? Meme ucundaki estetik problemler, genetik etkenlerden, doğuş…

  Devamını Oku