Meme Estetiği Nedir ve Meme Estetik Ameliyatları Nelerdir?

İzmir Meme Estetiği Nedir ve Meme Estetik Ameliyatları Nelerdir?

Meme estetiği ya da diğer adıyla göğüs estetiği denildiğinde topluma ve zamana göre değişen güzellik kriterlerine uygun diri ve genç görünümlü memeler anlaşılır. Hazır konfeksiyon giysiler alındığında alt beden ve üst beden arasında uyumsuzluklar olması sorunlara yol açmaktadır. Meme büyüklüğü kadar meme küçüklüğü de estetik şikayetlere neden olmaktadır. Küçük memeleri olanlar bu nedenle genellikle destekli sutyen giymekteler. Sünger destekli bikini ile denizden çıktıklarında süngerlerden dışarı süzülmeye devam eden su rahatsızlık ve mahcubiyet kaynağı olabiliyor. Büyük memelerin saklanması daha zor olduğu için daha büyük estetik sorunlara yol açabilmekteler. Memelerde estetik sorun varlığında cerrahi olarak bu sorunların giderilmesi için yapılan her türlü büyütme, küçültme ve şekil düzeltme ameliyatlarına meme estetik ameliyatları adı verilir.

İzmir’de Meme Estetiği, (Meme Küçültme ve Meme Büyütme) Yapan Özel Hastane Ve Doktorlara Nasıl Ulaşabilirim?

Pandemi koşulları nedeniyle ülkemizde özel hastaneler genel estetik alanında olduğu gibi meme estetiği alanında da ön plana çıkmıştır. İzmir özel klinik doktorları, İzmir estetik cerrahları meme estetiğinde öncü konumdadır. İzmir’deki diğer hastaneler ise bu dönemde daha çok acil tedavi ve estetik dışı ameliyatlara odaklanmışlardır.

Meme Estetiği Fiyatlarını Nasıl Öğrenebilirim? Meme Büyütme ve Meme Küçültme Fiyatları? Meme Estetiği Fiyatları Belirlenirken Etkili Olan Faktörler Nelerdir?

Kadın göğsü annelik ve cinsellik açısından çok önemli bir organdır. Estetik sorunları olduğunda özgüven kaybına neden olabilmektedir. Bu sorunları gidermek için meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, meme şekil bozukluğu ve asimetrisi düzeltme ve meme başı estetiği gibi ameliyatlar mevcuttur. Bu ameliyatların her biri için çok sayıda cerrahi teknik tanımlanmış ve uygulanmaktadır. Her estetik cerrah kendi ustalaştığı teknikler arasından hastası için en uygun olanını seçer. İzmir’de özel hastane meme estetiği fiyatları da değişen faktörler ve tekniklere göre farklılıklar gösterir.

Öncelikle muayene şarttır. Muayene sırasında hastanın beklentileri ve meme estetiği doktorunun yapabilecekleri karşılaştırılır ve en uygun teknikler seçilir. Ameliyat hazırlıkları, ameliyat şekli ve ameliyat sonrası yapılacaklar ile hastanede kalış süresi konuşulur. Ameliyatın sağlayacağı yararlar ve riskleri anlatılır. Meme estetiği sonrası bakım tarif edilir. Telefonla fiyat vermek uygun değildir. Zaten her hastane ve doktorun vereceği fiyat farklıdır. Örneğin İzmir’de meme estetiği yapılan yerler arasında fiyatlar birbirinden değişik olabilir. Hastanelerin verdiği hizmetler arasında farklılıklar olabileceği gibi doktorların da ücretlerinde farklılıklar vardır. Doktorlar da tecrübe ve tanınmışlık derecelerine göre daha yüksek fiyat belirleyebilirler. Yeni mezun doktorlar daha uygun fiyatlar vererek daha çok ameliyat yapmayı seçebilirler.

Silikon Ameliyat (Meme Büyütme) Fiyatları Belirlenirken İmplant Fiyatlarının Önemi Nedir?

Silikon ameliyatı (meme büyütme) fiyatları belirlenirken ayrıca kullanılacak silikon implantların kalitesi, markası ve şekli de fiyatları büyük oranda etkiler. Döviz karşılığı gelen bu implantların fiyatları döviz kuruna bağlı olarak zamanla değişebilmektedir. İzmir’de özel hastane meme estetiği doktorlarının güncellenmemiş web sayfalarında bazen 5 -10 yıl öncenin fiyatları görülebilmektedir. Bu fiyatları görerek doktoruna gidenler sürpriz fiyatlarla karşılaşırlar. Bu nedenle web sayfalarında yazılı fiyatlara güvenmek her zaman mümkün olmaz. En doğru fiyatları muayene sonrasında doktorunuz verebilir.

Meme (Göğüs) Küçültme Operasyonu Nedir? Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Kadın memesi ölçüleri, kendi bedenine göre büyük olduğunda sağlık problemlerinin yanı sıra estetik sorunlar da oluşur. Özgüven kaybı, uygun bedende kıyafet bulma güçlüğü oluşabilir. Meme küçültme ameliyatı ile meme dokusu ve cildinin fazlalıkları alınarak meme küçültülür, sarkmış olan meme başı yukarı alınır, iç dikişlerle meme sarkmışsa dikleştirilir. Genç hastalarda süt bezleri ve meme ucu duyusunu koruyucu teknikler seçilir.

Meme küçültme ameliyatı fiyatları belirlenirken göz önünde bulundurulması gereken pek çok faktör vardır. Meme küçültme ameliyatları cerrah açısından daha emek yoğun bir ameliyattır. Silikon ameliyatlarına göre daha uzun ameliyat süresi vardır. Tek avantajı implant ücreti olmamasıdır.

Meme Estetiği Fiyatları 2019 hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.