Manisa Meme Büyütme

  Meme büyütme ameliyatı, meme ölçüsünü büyütmek için yapılır. Genellikle göğüs kaslarının altına ya da meme dokusunun altına silikon protez yerleştirilerek yapılır. Kadınların özgüvenlerini artırmak için ve bazen de memeleri onarmak için bu ameliyatlar yapılır.

  Meme büyütme ameliyatı, meme dokusu altına yerleştirilen protezler ile meme hacminin büyütülmesidir.

  Göğüslerinin çok küçük olduğunu ya da herkesten daha küçük olduğunu düşünen kadınların görüntülerinin düzelmesini ve böylece özgüvenlerinin artmasını sağlamak mümkündür. Bunun için bir plastik cerrahi uzmanına başvurarak neler yapılabileceğini öğrenebilirsiniz.

  Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Meme büyütme amacıyla kullanılan protezler, silikon yapıya sahiptir. Kullanılacak protezin tipi ve boyutu, muayene sonrası hastanın göğüs şekli ve ölçümlerine göre karar verilir.

  Meme protezleri, meme alt kıvrımı, meme ucu ve koltuk altından memeye yerleştirilir. Yapılacak kesinin giriş yeri doktorun tercihine, hastanın isteğine ve protezin tipine bağlı olarak değişir.

  Meme büyütme ameliyatı, genel anestezi altında yapılır. Ortalama 1-2 saat sürer. İmplant yerine yerleştirildikten sonra doktor açtığı kesiği dikişlerle kapatır ve cilt yapıştırıcısı ve cerrahi bantla sarar.

  manisa-meme-buyutme

  manisa meme büyütme nedir

  Meme İmplantı Riskleri

  1. Kapsular kontraktür: İmplantı çevreleyip şeklini bozan skar dokusudur. Bu durumu önlemek için yüzeyi pürüzlü hale getirilmiş implantlar kullanılabilir. Ameliyattan bir süre sonra hastanın kendisine yapacağı masajların da olumlu etkisi vardır.
  2. Meme ağrısı: Ameliyattan sonra erken dönemde görülür. Ağrı kesiciler kullanılır. Sonraki dönemlerde genellikle ağrı görülmez.
  3. Enfeksiyon: Bütün cerrahi işlemlerde görülebildiği gibi meme implant vakalarında da görülebilir. Cerrahi antisepsi ve koruyucu antibiyotik tedavisi ile genellikle önlenir. Buna rağmen enfeksiyon olmuşsa antibiyotik tedavisi, cerrahi drenaj gerekebilir.
  4. Duyu değişiklikleri ve kaybı: Genellikle duyu kaybı olmaz fakat uygulanan tekniğe göre bazen meme başında geçici ya da çok nadiren kalıcı duyu kaybı olabilir.
  5. İmplanttan sızıntı olması: Kaliteli ve içi akmayan jel yapılı implantlarla bu sorun artık nadirdir. Cerrahi işlem sırasında implantın bistüri ya da dikiş iğnesi ile kazara delinmesi sonucu oluşabilir. Bu riski azaltmak için uygun cerrahi teknikler vardır.

  Yukarıdaki komplikasyonlar olduğu taktirde implantın çıkarılması ya da değiştirilmesi gerekebilir.

  Ayrıca pürüzlü yüzeyi olan silikon implantlarda nadir görülen bir lenfoma ile çok düşük bir bağlantı saptanmıştır. Anaplastik büyük hücreli lenfoma (ALCL) bu durumlarda oldukça nadir görülür. Yüzeyi düz olan protezler kullanılırsa bu lenfoma görülmez.

  Meme büyütme Ameliyatı Önce Bilinmesi Gerekenler

  • İmplantlar meme sarkmasını önlemezler. Gereğinden büyük implantlar sarkmayı artırabilir. Sarkık ve küçük memelere protez ile birlikte mastopeksi (meme asma) ameliyatı gerekebilir.
  • Hayat boyu kullanılabileceği garantisi yoktur. Fabrikaları, ortalama 10 yıl süre öngörürler. Buna rağmen ömür boyu sorunsuz bir şekilde meme implantı ile yaşayanlar çoğunluktadır.
  • Mammografilerin değerlendirilmesinin zorlaşmasından dolayı bu konuda deneyimli radyoloji uzmanları gereklidir. İmplant uygulamasının toplumda artmasıyla bu konuda deneyimli doktorların sayısı da artmıştır.
  • Bazı kadınlarda süt vermeyi olumsuz etkileyebilir. Yine uygulanan tekniğe göre sinir hasarı oluşursa oluşabilir. Genellikle görülmez.

  İleride implantlar çıkarılırsa meme sarkması oluşabilir. Bu durum meme asma (mastopeksi) ameliyatı ile düzeltilebilir.

  manisa meme büyütme neden yapılır

  manisa meme büyütme kimlere yapılır

  Meme Büyütme Ameliyatı Hazırlık Süreci

  • Kanamayı arttırabilecek aspirin ve benzeri ilaçlar ameliyattan önce bırakılır.
  • Sigara içenlere ameliyattan bir süre öncesi bırakması önerilir.
  • Ameliyat genellikle genel anestezi ile uyutularak yapılır.
  • Aynı gün taburcu edilmesi mümkün olsa da genellikle 1-2 gün yatırılır.

  İşlem 3 ayrı yerden cildin insizyonu ile yapılabilir:

  Meme altı çizgisi: Ameliyat izi meme altında kalır ve görünmez. Daha kolay görerek ve kontrollü bir ameliyat olduğu için en çok tercih edilen yöntemdir.

  Meme başı çevresi: Meme altı çizgisinin tercih edilmediği durumlarda ya da protez ile birlikte meme dikleştirilmesi gerekli olduğu durumlarda (purse-string mastopeksi) meme başından cilt çıkarılarak yapılabilir.

  Koltuk altı: Silikonun yerleşeceği yere daha uzak olduğu için başarılı sonuç almak daha zordur. Daha az tercih edilir.

  Silikon protez yerine yerleştirildikten sonra dikiş, deri bantları ve pansuman ile kapatılır. İçeride kan birikmesini önlemek için cerrahi drenler yerleştirilebilir.

  Ameliyat sonrasında memelerde hassasiyet ve şişlik olması normaldir. Morarma olsa da geçicidir.

  İzlerin zamanla azalması beklenir. Fakat tamamen geçmezler. Bu nedenle izler mümkün olduğunca gizli ve kısa tutulur.

  İyileşirken kompresyon bandajları ya da sportif meme korsesi kullanılması memeye ekstra destek verir ve implanta pozisyon vermede yardımcı olur.

  Günlük aktiviteye dönüş konusunu cerrahınızla konuşmanız gerekir. Genellikle birkaç hafta içinde işe dönülebilir. İlk iki hafta ağır egzersizlerden kaçınmak gereklidir.

  Manisa Meme büyütme ameliyatı olanların beklentileri gerçekçi olmalıdır. Hiçbir ameliyat mükemmeliyetçileri memnun edemez. Bu ameliyattan sonra da memeler yaşlanmaya devam ederler. Kilo alma verme, hamilelik gibi durumlarda görünüşleri değişebilir. Böyle durumlarda tekrar cerrahi işlem gerekebilir.

  Meme Ucu Estetiği hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.

  Sosyal Medyada Paylaş:

  Bunlar da İlginizi Çekebilir

  meme-kucultme
  Meme Küçültme

  Büyük memeler sırt ve bel ağrısı, meme altında pişik ve benzeri rahatsızlıklara yol a…

  Devamını Oku
  gogus-kucultme-ameliyati-nasil-yapilir
  Göğüs Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Göğüs Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır? Bazı kadınların memesi doğuştan veya sonradan…

  Devamını Oku
  manisa-gogus-buyutme-fiyatlari
  Manisa Göğüs Büyütme Fiyatları

  Manisa Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır. Silikon protezler…

  Devamını Oku