Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

İzmir Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

Abdominoplasti (karın germe ameliyatı), doğum sonrası ya da fazla kiloları verme durumlarında deforme olup sarkan karın bölgesinin fazla cilt ve yağ dokularının alınarak bu bölgeye daha genç ve estetik bir şekil verilmesidir. Bu işlem sırasında karın içi dokular bir korse gibi gerginleştirilip bel inceltilebilir. Ayrıca yeni ve daha estetik görünümlü göbek deliği oluşturulabilir. Standart karın germe operasyonunda göbek üstü dokulara kadar işlem yapılırken, mini karın germe (mini abdominoplasti) ameliyatında sadece göbek altı gerilir. Bazen kilo ya da doğum olmaksızın alt karın bağ dokularının gevşemesi ile iç organların yer değiştirmesi oluşur ve göbek şişkin hale gelir. Baklava görüntüsü olarak tanınan rektus kaslarının arası açılır ve bel kalınlaşır. Buna “rektus diastazı” denilir. Kasların birbirlerine yaklaştırılarak dikilmesine “rektus plikasyonu” denir. Bu işlemle daha ince bir bele sahip olmak mümkün olur. Karın germe ameliyatı kilo verme ameliyatı değildir. İdeal kilolarına yakın hastalarda en estetik sonuçlar alınır.

İzmir’de Karın Germe Estetiği, Yapan Özel Hastane Ve Doktorlara Nasıl Ulaşabilirim?

Pandemi koşulları nedeniyle ülkemizde özel hastaneler genel estetik alanında olduğu gibi karın germe estetiği alanında da ön plana çıkmıştır. İzmir özel klinik doktorları, İzmir estetik plastik cerrahi uzmanları karın germe estetiğinde öncü konumdadır. İzmir’deki diğer hastaneler ise bu dönemde daha çok acil tedavi ve estetik dışı ameliyatlara odaklanmışlardır.

Karın Germe (abdominoplasti) Fiyatlarını Nasıl Öğrenebilirim? Karın Germe Estetiği Fiyatları Belirlenirken Etkili Olan Faktörler Nelerdir?

Karın bölgesi kadında zarafetin ve inceliğin sembolüdür. Şişkin bir göbek hamile ya da yaşlı imajı verdiğinden özgüven kaybına neden olabilmektedir. Bu sorunları gidermek için karın germe konusunda çok sayıda cerrahi teknik tanımlanmış ve uygulanmaktadır. Her estetik cerrah kendi ustalaştığı teknikler arasından hastası için en uygun olanını seçer. İzmir’de özel hastane karın germe fiyatları da değişen faktörler ve tekniklere göre farklılıklar gösterir.

Öncelikle muayene şarttır. Muayene sırasında hastanın beklentileri ve estetik cerrahın yapabilecekleri karşılaştırılır ve en uygun teknikler seçilir. Ameliyat hazırlıkları, ameliyat şekli ve ameliyat sonrası yapılacaklar ile hastanede kalış süresi konuşulur. Ameliyatın sağlayacağı yararlar ve riskleri anlatılır. Karın germe estetiği sonrası bakım tarif edilir. Telefonla fiyat vermek uygun değildir. Zaten her hastane ve doktorun vereceği fiyat farklıdır. Örneğin İzmir’de karın germe ameliyatı yapılan yerler arasında fiyatlar birbirinden değişik olabilir. Hastanelerin verdiği hizmetler arasında farklılıklar olabileceği gibi doktorların da ücretlerinde farklılıklar vardır. Doktorlar da tecrübe ve tanınmışlık derecelerine göre daha yüksek fiyat belirleyebilirler. Yeni mezun doktorlar daha uygun fiyatlar vererek daha çok ameliyat yapmayı seçebilirler.

İzmir’de özel hastane karın germe (abdominoplasti) estetiği doktorlarının güncellenmemiş web sayfalarında bazen 5 -10 yıl öncenin fiyatları görülebilmektedir. Bu fiyatları görerek doktoruna gidenler sürpriz fiyatlarla karşılaşırlar. Bu nedenle web sayfalarında yazılı fiyatlara güvenmek her zaman mümkün olmaz. En doğru fiyatları muayene sonrasında doktorunuz verebilir.

Manisa Karın Germe (Abdominoplasti) hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.