İzmir-Meme-Estetiği

İzmir Meme Estetiği

İzmir Meme Estetiği Nedir?

Meme büyüklüğünün ve şeklinin toplumda kabul edilen normallere uyması, genç, dolgun ve simetrik olması genellikle meme güzelliğinin kriterleri olarak kabul edilir. Memenin bu güzellik normlarına uydurulması için yapılan ameliyatlara meme estetiği ameliyatları denilir. Küçükse protez ile büyütülür. Büyükse küçültülür. Sarkık memeler dikleştirilir.

İzmir Meme Estetiği Kimler İçi Uygundur?

Göğüsleri az gelişmiş ya da kilo verme sonucu küçülmüş olanlarda silikon protezler yerleştirilebilir. Göğüsleri aşırı küçük olanlarda kas altı yuvarlak veya kas üstü damla silikonlar tercih edilir. Daha büyük olanlarda kas üstü silikon yerleştirilmesi, hasta rahatlığı ve cerrahi açıdan daha kolay olduğu için tercih edilir. Yakın zamanda hamilelik düşünenlerde, ameliyatı erteleyip süt verme dönemi bitince protez yerleştirilmesi daha uygundur.

Büyük memelerin küçültülmesinde değişik teknikler mevcuttur. Gençlerde meme koruyucu ve estetik teknikler ön plandadır. Meme ucu duyusu ve süt verme fonksiyonu korunması gereklidir. Yaşlı hastalarda ise meme işlevinin önemi azalırken, kısa ameliyat süresi ve ağır memelerden kurtulmak hasta önceliklerinde daha ön sıralara geçmektedir.

İzmir Meme Estetiği Riskleri Nelerdir?

Her cerrahi işlemde kanama, enfeksiyon, erken dikiş açılması, duyu kaybı ve belirgin yara izi kalması riskleri vardır. Meme büyütmede uygun tip ve büyüklükte protez seçilir. Yüzeyi pürüzsüz olan silikonlarda daha fazla olmak üzere kapsül oluşma riski vardır. Kapsül oluşursa protez sert hissedilir ve doğal durmaz. Ayrıca bu kapsüllerden aşırı nadir olarak bir kan kanseri türü oluşabilir. Kapsül ve silikon protez çıkarılarak tedavi edilir.

Meme küçültme ameliyatlarında ek riskler de mevcuttur. Ameliyat süresi daha uzun olduğu için ameliyat öncesi tetkikler titizlikle yapılır. Dikiş yerlerine yakın yerlerde doku kaybı daha çok sigara içenlerde olduğundan sigara bırakılmadan bu ameliyatlar tavsiye edilmez. Meme koruyucu tekniklere rağmen meme hissi ve emzirmede sorunlar oluşabilir. Meme başları genellikle memeden ayrılmadan yeni yerlerine dikilir. Aşırı büyük memeler ve yaşlılarda serbest meme başı yeni yerine dikildiğinde tutmaz ise kaybedilebilir.

İzmir Meme Estetiği Fiyatları

İzmir meme estetiği fiyatları ameliyatın süresi, seçilen silikon protezin fiyatı, ameliyatın yapıldığı hastanenin otelcilik hizmetlerinin derecesi gibi faktörlere göre değişiklik gösterir. Bu nedenle muayeneden sonra hesaplanabilir.

Meme Estetiği Fiyatları 2019 hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.