İzmir-Dudak-Estetiği

İzmir Dudak Estetiği

Dudak Güzelliği Ve Önemi

Dudak, yüzümüzde gençlik, güzellik, cazibe derecesinin ölçüsü sayılan ve en çok dikkat çeken bölgemizdir. Güzel dudaklar için öncelikle sağlıklı olmak gerekir. Kansızlık durumunda ve heyecanlandığımızda soluklaşırlar. Diş bakımı eksikliği, sigara içme, güneşte fazla kalma ve vitamin eksikliklerinde dudaklarda kabuklanma ile çatlaklar oluşarak sağlıksız görünmemize yol açarlar. Krem ve makyajla bu belirtiler bastırılmaya çalışılırken, kalitesiz makyaj malzemeleri de sorunu çoğu kez artırmaktadır. Yaşla birlikte dudak kasları zayıflamakta ve dudaklar incelmektedir. Dudak hacmi azalınca kırışıklıkların artması da kolaylaşır.

İzmir Dudak Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Dudak estetiği, daha genç ve daha çekici görünen dudaklara sahip olmak isteyen herkes için uygundur. Dudakları güzellik standartlarına ve altın oranlara uymayanlara yapılabilir. Yaşlılık belirtilerini azaltmak için de uygundur.

Estetik Dudak Nasıl Olmalıdır?

Dudak köşeleri hafifçe yukarı bakmalı, M harfi şeklindeki üst dudak yayı belirgin olmalı, dudak kenarları düzgün ve uyumlu olmalı, dudak ve burun arasında uzanan filtrum kolonları silik olmamalı, dudaklar pembe ve yumuşak görünümde olmalı, alt ve üst dudak simetrik olmalı, alt dudak üst dudağa göre hafifçe daha dolgun olmalıdır. Üst dudak 1 birim kalınlıkta ise, alt dudak 1.6 birim kalınlıkta olmalıdır. (Bu kural altın oranların dudağa uygulanması sonucu elde edilmiştir.)

Üst dudak M’si üzeri ile burun arasındaki bölge de dudağa aittir. Bu bölgede barkod ya da sigara çizgileri denilen dikine kırışıklıklar olmamalı, bu alan aşırı geniş ya da dar olmamalıdır. Gülerken üst dudaklar diş etlerini örtmelidir.

İzmir Dudak Estetiği Nedir?

Dudak estetiği denilince dudağı güzelleştirmek için yapılan cerrahi işlemler ve cerrahi olmayan dolgu, botoks, pdo, ve benzeri işlemlerin tamamı anlaşılır.

Üst dudak cerrahi işlemleri diğer minimal işlemlerle düzeltilmesi mümkün olmayan problemler için yapılır. Üst dudakla burun arasının geniş olması durumunda burun altından cilt parçası çıkarılarak bu alan daraltılır ve dudak yükseltilir. Çıkarılan cilt boynuz şeklinde planlanarak izlerin görülmesi önlenir. Ağız köşeleri sarkmaları yaşlı ve üzgün bir görünüm oluşturur. Sarkan kısım cerrahi olarak çıkarılıp kenarlara gülümseyen bir görünüm kazandırılır. Üst dudakla burun arası dar olanlarda genellikle burun uzun ve sarkmıştır. Rinoplasti sırasında burun düzeltilirken bu alan da genişletilebilir.

İzmir Dudak Dolgusu Nedir? Dudak Kök Hücre Dolgusu Nedir?

Dolgular, dudağın estetik amaçlarla hacimlendirilmesi ve şekillendirilmesi için enjekte edilen reaksiyon yapmayan doğal doku ya da maddelerdir. Bunlar hyaluronik asit türevleri ya da kişinin kendisinden alınan yağ dokusu ve kök hücreleri olabilir. Hyaluronik asit daha kısa süreli etkiliyken, yağ dokusu kök hücreleri uzun süreli, hatta kalıcı sayılır. Yağ dokusu içinde bulunan kök hücreler dudak dokusu içinde canlandırıcı etkiler gösterir.

Hyaluronik asit dolgular ile günümüzde sık olarak kullanılmaktadır. Anatomik yapılar ve estetik oranlar göz ardı edilerek yapıldığında yapay ve itici görünümler oluşmaktadır. En sık yapılan hatalar üst dudağın fazla doldurulması ve filtrum kolonlarının ihmal edilmesiyle ördek dudağı şeklinde dudak oluşmasıdır. Bu işlemlerin rastgele yerlerde ve ehli olmayanlar tarafından yapılmaması gereklidir.

İzmir Dudak Estetiği Fiyatları

Fiyatlar yapılan cerrahi işleme ve kullanılan malzemeye göre değişkenlik göstermektedir.

Dudak Estetik Ameliyatı hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.