İzmir Burun Estetiği

İzmir Burun Estetiği

Burun estetiği; burun şeklinden memnun olmayan, burunda hem fonksiyonel hem de estetik açıdan problemleri olan 18 yaşından büyük herkese uygulanabilmektedir. Yüz bölgesinin merkezinde bulunan burun organı; nefes ve koku alma süreçlerinde işlevsel olması ile birlikte aynı zamanda kişinin yüz ifadesini belirleyici bir konumdadır. Ancak günümüzde pek çok kişi burunun boyutundan ya da şeklinden memnun değildir. Gelişen tıp alanı ise söz konusu durumlarda burun şekline istenilen ve planlanan şekilde müdahale edilmesine olanak sağlamaktadır.

Burun Estetiğine Kimler Başvurabilir

Tıp literatüründe rinoplasti olarak tanımlanan burun estetiğine;

  • Burnu yüzdeki diğer organlara göre çok büyük ya da çok küçük olan,
  • Burun eğriliği bulunan
  • Burnu kemerli yapıda olan
  • Burun ucu düşüklüğü bulunan
  • Burun delikleri büyük ve burun kanatları geniş olan kişiler başvurmaktadır.

burun-estetigi-ameliyati-sonrasi

Burun Estetiğinde Doktor Seçimi

İzmir Burun estetiği ameliyatı tüm dünyada en çok başvurulan estetik ameliyatlardan biri olmakla birlikte alanında tecrübeli cerrahların uygulaması gereken aksi halde pek çok risk faktörünü barındıran bir operasyon sürecidir.

Burun estetiği ameliyatının başarısını etkileyen faktörlerin başında doktor seçimi gelmektedir. İzmir Burun estetiği doktoru seçiminde alanında tecrübeli, hijyenik ve donanımlı ameliyathane koşullarına sahip, sanatsal ruhu ön planda olmasına dikkat edilmelidir.

Burun Estetiği Öncesi – Sonrası

İzmir burun estetiğinde ameliyat öncesi planlama, ameliyat süreci ve burun ameliyatı sonrası iyileşme süreci büyük önem taşımaktadır. Her bir sürecin başarılı bir şekilde yürütülmesi; tüm risk faktörlerinin önüne geçilmesinde ve aynı zamanda kişinin arzu ettiği burun şekline sahip olmasını sağlamaktadır.

Burun estetiği öncesi planlama sürecinde tercih edilen doktora; istenilen burun şekli açık ve net bir şekilde aktarılmalıdır. Bununla birlikte örnek görsel ve video materyaller ile de desteklenebilmektedir. Doktorunuzun ayrıntılı muayene süreci sonrasında istenilen ve uygulanabilecek olan burun şeklinin ortak paydada buluşması sağlanmalıdır. İzmir burun estetiği öncesinde planlama süreci ayrıntılı bir şekilde tamamlandıktan sonra ameliyat tarihine kadar alkol ve sigara tüketiminin sınırlandırılması, hali hazırda kan sulandırıcı ilaç kullanılıyorsa doktor kontrolünde düzenlenmesi gerekmektedir.

Burun estetiği ameliyatı sonrası bakım da öncesi planlama süreci kadar önemlidir. Bu süreçte burun ve yüz bölgesinin maksimum derecede korunması; doktorunuzun önerdiği ilaçların aksatılmadan kullanılması ve kontrollerin ertelenmemesi önerilmektedir.

Burun estetiği doktoru İzmir ile ilgili detaylı bilgi için, 0 542 592 26 40 numaralı telefonu arayabilirsiniz.