Estetik Burun Ameliyatı Yöntemleri

Estetik Burun Ameliyatı Yöntemleri

Burun estetik ameliyatı iki farklı yöntemle yapılabilir: açık rinoplasti ve kapalı rinoplasti. Burnunuzda hangi yöntem estetik ameliyat yapılırsa yapılsın, bu bir endikasyon olmalıdır. Endikasyon, hastalık ve müdahalenin tanımı için izlenecek bir tedavi yöntemi olarak tanımlanabilir. Bu nedenle, seçilen yöntemin bir nedeni olmalı. Her hastaya bir yöntem uygulamak yerine, en uygun olanı seçmelisiniz. Yetkili kişilerin elinde olduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Açık rinoplasti tekniğinde, burun delikleri arasında küçük bir cilt insizyonu yapılır ve burun iskeleti görünür hale geldikten sonra burun derisi çıkarılır. Kapalı rinoplasti ile operasyon doğrudan burun deliklerinden yapılır. Bu iki yöntem birbirinden çok farklı ve yoğun bir çalışma gerektiriyor.

Kapalı rinoplasti tekniğinde, burun içinde tüm kesikler yapılır ve burun ucu üzerinde iz yoktur. Kapalı bir teknikte, bu esas olarak burnun arkasındaki ve ucundaki sorunları düzeltmek için yapılır. Kapalı rinoplasti, bir cerrahtan anatomik bilginin çok iyi bir şekilde kontrol edilmesini gerektiren teknik olarak daha karmaşıktır. Bu yöntemde, burun ucundaki kıkırdak daha az travmatize olur, şişlik ve ödem daha hızlı geçer, asimetri daha az görülür.

Açık rinoplasti, nazal revizyon ve septum infleksiyonunun en sık nedenidir. Kapalı rinoplastiden kısmen daha hafif; çünkü burun derisinin ucu çıkarılır ve kıkırdak görülene kadar işlem yapılır. Açık rinoplasti tekniğinde kıkırdak daha fazla yaralanabilir. Şişlik ve şişlik daha uzun süre iyileşebilir. Açık rinoplasti tekniğindeki hatalar postoperatif iyileşme döneminden sonra daha olasıdır. Aslında, açık rinoplasti ameliyatı için bir başka endikasyon revizyon ameliyatıdır.

Burun Estetiği Nedir?

Manisa Burun estetiği, kadın ve erkeklerde estetik cerrahlar tarafından gerçekleştirilen en yaygın ameliyatlardan biridir. Burun içinde birçok nedenden dolayı deformiteler olabilir. Genetik sebepler, genç yaşta düşme ve çarpma gibi yaralanmalar bunların arasındadır.

Rinoplasti oluşumunda tercih edilmesine rağmen, bazı hastalarımızda da solunum problemleri şikayetleri vardır. Bu durumda, görünümde bir kusur varsa, solunum sorunu giderilse de düzeltilmesi gerekebileceği belirtilmektedir. Burun estetik ameliyatı 18 yaşından büyük olmalıdır.

Nazal Estetikte Doğallık

Bir kadının veya erkeğin yüzünde ameliyat olması mümkünse, rinoplastiğin asıl amacı bile anlaşılmamıştır; ancak, yüzün diğer kısımlarıyla uyumlu, doğal ve doğal bir görünüm yaratır. Operasyon tamamen kişisel olmalı. Ameliyattan önce, hasta ve cerrah ayrıntılı olarak konuşmalı ve hastanın beklentilerini dikkate alarak nazal bir cerrah hasta için en uygun olmalıdır.

Burun Estetiğini Yapmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun ameliyatları sırasında düzenli uyku her zaman önemlidir. Herhangi bir ilaç kullanılıyorsa, bir uzmana bildirilmelidir. Aspirin gibi ilaçların kullanılması ameliyat sırasında veya sonrasında kanama sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle ameliyattan en az 15 gün önce bu ilaçları, alkol ve sigaraları kullanmayı bırakmanız önerilir. Aynı zamanda, doğum kontrol hapı kullanılıyorsa, ameliyattan önce doktora bildirilmelidir. Ameliyattan en az birkaç saat önce su dahil hiçbir şey içmeyin. Ayrıca burun fiyatlandırma için hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Nazal cerrahi genel anestezi altında yapılır. Bu işlem ortalama 45 dakika ila 2:30 saat arasında sürebilir (bu süre tamamen değişiyor). Postoperatif dönemde, burun delikli tamponlar ortalama olarak 1 ila 3 gün kullanılır ve bir hafta sonra burun yaması çıkarılır.

Genellikle hafta sonundan sonra çoğu insan günlük yaşamlarına, sosyal aktivitelerine ve işlerine geri dönebilir. İşlem sırasında kullanılan yöntemler açık ve kapalı yöntemler olarak ikiye ayrılır. Halen, çoğu cerrah açık yöntemi tercih ediyor, ancak işlemi kapalı yöntemi kullanarak yapanlar da var.

Ameliyattan sonra burun üzerinde yara izi problemi olmayabilir. Genel anestezi altında genellikle estetik burun ameliyatı yapılsa da, lokal anestezi altında burun ile ilgili bazı estetik problemler kolayca yapılabilir. Nazal kemerli hastalarda, burnu kapalı burunla traş etmek çok başarılı sonuçlar verir. Burun orta ucu durumlarda lokal anestezi altında çok az müdahale ile çok başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Cerrahi Olmayan Rinoplasti

Burun ucu bölgesi için özel yöntem; Burun ucu ve üst dudak burun ucu arasındaki alana sokulur, çıkartılır. Bu, diğer işlemlere kıyasla birkaç dakika içinde yapılabilir. Burun ucu bölgesi için kullanılan bir başka yöntem; ve dolgu maddeleri içeren geçici bir burun ucu yapmaktır.

Nazal tepedeki çukurlar ve düzensizlikler bir dolgu maddesi ile temizlenebilir. Burun ve burun kemiğinin kavisli ve kıkırdaklı yapılarının ön ve arka kısımlarında yapılan contalar olmadan sorun çözülür. Burun ve alnın genel bölgesinde yapılan bir dolumla burun, yüze göre daha uygun hale getirilir.

Burun derisinin soyulması ve lazer tedavisi, burun derisindeki lekeleri canlandırır, yeniler, hafifletir ve temizler. İşlem sonrası skar oluşmaz, anestezi gerekmez, postoperatif düzelme gerekmez ve operasyon kısa sürede, örneğin 10-45 dakika yapılır. Cerrahi olmayan estetiğinin dezavantajları; geçici ve sınırlı olmasıdır. Cerrahi olmayan burun estetiği, nefes alma, burnun önemli bir eğriliği gibi problemleri olmayan ve burnun estetik görünümünde kısmi sorunlar bulunan kişiler için uygundur. Bununla birlikte, bir kişi bu prosedürün geçici olduğunu ve bir süre sonra burnunun orijinal haline döneceğini, böylece burnun estetik formunun ameliyat olmadan kaldığını kabul etmelidir.

 

Manisa Burun Estetiği Fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.